Antidol 500 mg

Aandacht! Dit medicijn kan een bijzonder ongewenste interactie hebben met alcohol! Meer details.

Gebruiksaanwijzingen

Koortsachtig syndroom geassocieerd met infectieziekten; pijnsyndroom (mild en matig): artralgie, myalgie, neuralgie, migraine, kiespijn en hoofdpijn, algodismenorroe.

Mogelijke analogen (vervangers)

Actief ingrediënt, groep

Doseringsvorm

Capsules, bruisend poeder voor oplossing voor orale toediening [voor kinderen], oplossing voor infusie, oplossing voor orale toediening [voor kinderen], siroop, rectale zetpillen, rectale zetpillen [voor kinderen], suspensie voor orale toediening, suspensie

Contra-indicaties

Overgevoeligheid, neonatale periode (tot 1 maand) Met voorzichtigheid. Nier- en leverfalen, goedaardige hyperbilirubinemie (inclusief het syndroom van Gilbert), virale hepatitis, alcoholische leverschade, alcoholisme, zwangerschap, borstvoeding, gevorderde leeftijd, vroege kindertijd (tot 3 maanden), glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie; diabetes mellitus (voor siroop).

Hoe te gebruiken: dosering en kuur

Binnen, met een grote hoeveelheid vloeistof, 1-2 uur na het eten (inname onmiddellijk na het eten leidt tot een vertraging van het begin van de actie).

Volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar (lichaamsgewicht meer dan 40 kg) enkele dosis - 500 mg; maximale enkele dosis - 1 g Veelvoud van benoemingen - tot 4 keer per dag. De maximale dagelijkse dosis is 4 g; de maximale behandelingsduur is 5-7 dagen. Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie, met het Gilbert-syndroom, bij oudere patiënten, moet de dagelijkse dosis worden verlaagd en moet het interval tussen de doses worden verlengd..

Kinderen: de maximale dagelijkse dosis voor kinderen jonger dan 6 maanden (tot 7 kg) - 350 mg, tot 1 jaar (tot 10 kg) - 500 mg, tot 3 jaar (tot 15 kg) - 750 mg, tot 6 jaar (tot 22 kg ) - 1 g, tot 9 jaar oud (tot 30 kg) - 1,5 g, tot 12 jaar oud (tot 40 kg) - 2 g. In de vorm van een suspensie: kinderen van 6-12 jaar - 10-20 ml elk (5 ml - 120 mg), 1-6 jaar oud - 5-10 ml, 3-12 maanden - 2,5-5 ml. De dosis voor kinderen van 1 tot 3 maanden wordt individueel bepaald. Veelvoud aan afspraak - 4 keer per dag; het interval tussen elke dosis is minimaal 4 uur.

De maximale behandelingsduur zonder overleg met een arts is 3 dagen (indien ingenomen als koortswerend middel) en 5 dagen (als analgeticum).

Rectaal. Volwassenen - 500 mg 1-4 keer per dag; de maximale enkelvoudige dosis is 1 g; maximale dagelijkse dosis - 4 g.

Kinderen van 12-15 jaar - 250-300 mg 3-4 keer per dag; 8-12 jaar oud - 250-300 mg 3 keer per dag; 6-8 jaar oud - 250-300 mg 2-3 keer per dag; 4-6 jaar oud - 150 mg 3-4 keer per dag; 2-4 jaar oud - 150 mg 2-3 keer per dag; 1-2 jaar - 80 mg 3-4 keer per dag; van 6 maanden tot 1 jaar - 80 mg 2-3 keer per dag; van 3 maanden tot 6 maanden - 80 mg 2 keer per dag.

farmachologisch effect

Een niet-narcotische pijnstiller, blokkeert COX1 en COX2 voornamelijk in het centrale zenuwstelsel en tast de pijncentra en thermoregulatie aan. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op COX, wat de bijna volledige afwezigheid van het ontstekingsremmende effect verklaart. Het ontbreken van een blokkerende werking op de Pg-synthese in perifere weefsels leidt tot het ontbreken van een negatief effect op het water-zoutmetabolisme (Na + en waterretentie) en het maagdarmslijmvlies.

Bijwerkingen

Aan de zijde van de huid: jeuk van de huid, uitslag op de huid en slijmvliezen (meestal erythemateus, urticaria), angio-oedeem, exsudatief erythema multiforme (inclusief Stevens-Johnson-syndroom), toxische epidermale necrolyse (syndroom van Lyell).

Van de zijkant van het centrale zenuwstelsel (ontstaat meestal bij inname van hoge doses): duizeligheid, psychomotorische agitatie en desoriëntatie.

Uit het spijsverteringsstelsel: misselijkheid, epigastrische pijn, verhoogde activiteit van 'leverenzymen', meestal zonder de ontwikkeling van geelzucht, hepatonecrose (dosisafhankelijk effect).

Van het endocriene systeem: hypoglykemie, tot hypoglykemisch coma.

Van de kant van hematopoëse: bloedarmoede, sulfhemoglobinemie en methemoglobinemie (cyanose, kortademigheid, hartpijn), hemolytische anemie (vooral voor patiënten met glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie). Bij langdurig gebruik in hoge doses - aplastische anemie, pancytopenie, agranulocytose, neutropenie, leukopenie, trombocytopenie.

Uit de urinewegen: (bij inname van hoge doses) - nefrotoxiciteit (nierkoliek, interstitiële nefritis, papillaire necrose) Overdosering. Symptomen (acute overdosis ontwikkelt zich 6-14 uur na inname van paracetamol, chronisch - 2-4 dagen na overschrijding van de dosis) acute overdosering: gastro-intestinale disfunctie (diarree, verminderde eetlust, misselijkheid en braken, buikklachten en / of pijn bij maag), meer zweten.

Symptomen van chronische overdosering: er ontwikkelt zich een hepatotoxisch effect, gekenmerkt door algemene symptomen (pijn, zwakte, zwakte, toegenomen zweten) en specifieke, kenmerkende leverschade. Als gevolg hiervan kan hepatonecrose ontstaan. Het hepatotoxische effect van paracetamol kan worden gecompliceerd door de ontwikkeling van hepatische encefalopathie (denkstoornissen, CZS-depressie, verdoving), convulsies, ademhalingsdepressie, coma, hersenoedeem, hypocoagulatie, de ontwikkeling van het DIC-syndroom, hypoglykemie, metabole acidose, aritmie, collaps. In zeldzame gevallen ontwikkelt leverdisfunctie zich razendsnel en kan gecompliceerd worden door nierfalen (renale tubulaire necrose).

Behandeling: de introductie van donoren van SH-groepen en voorlopers van de synthese van glutathion - methionine 8-9 uur na de overdosis en N-acetylcysteïne - na 12 uur. De noodzaak van aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, IV toediening van N-acetylcysteïne) wordt bepaald in afhankelijk van de concentratie paracetamol in het bloed en van de tijd die is verstreken na inname.

speciale instructies

Bij aanhoudend febriele syndroom tegen de achtergrond van het gebruik van paracetamol gedurende meer dan 3 dagen en pijnsyndroom gedurende meer dan 5 dagen, is een doktersconsultatie vereist.

Het risico op leverschade neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

Vervormt laboratoriumtests bij de kwantitatieve bepaling van glucose en urinezuur in plasma.

Tijdens langdurige behandeling is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te controleren..

De siroop bevat 0,06 XE sucrose in 5 ml, waarmee rekening moet worden gehouden bij de behandeling van patiënten met diabetes mellitus..

Interactie

Vermindert de effectiviteit van uricosurische geneesmiddelen.

Het gelijktijdig gebruik van paracetamol in hoge doses verhoogt het effect van anticoagulantia (een afname van de synthese van procoagulerende factoren in de lever).

Inductoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva), ethanol en hepatotoxische geneesmiddelen verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, waardoor zelfs bij een kleine overdosis ernstige intoxicatie kan optreden..

Langdurig gebruik van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol.

Ethanol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Microsomale oxidatieremmers (waaronder cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxische effecten.

Langdurig gezamenlijk gebruik van paracetamol en andere NSAID's verhoogt het risico op het ontwikkelen van "analgetische" nefropathie en renale papillaire necrose, het begin van terminaal nierfalen..

Gelijktijdige langdurige toediening van hooggedoseerde paracetamol en salicylaten verhoogt het risico op nier- of blaaskanker.

Diflunisal verhoogt de plasmaconcentratie van paracetamol met 50% - het risico op hepatotoxiciteit.

Myelotoxische geneesmiddelen verhogen de manifestaties van hematotoxiciteit van geneesmiddelen.

Antidol 500 mg

Therapeutische indicaties
Medicines 500 Granules, Bruisend kan worden gebruikt:

Als koortswerend middel: symptomatische behandeling van met koorts gepaard gaande ziekten zoals influenza, huiduitslag, ziekte, acute luchtwegen, enzovoort.

Als pijnstiller: hoofdpijn, neuralgie, spierpijn en andere pijnlijke manifestaties van matige ernst, van verschillende oorsprong

Dosering en wijze van toediening
Voor kinderen is het belangrijk om de dosering te observeren die is bepaald op basis van hun lichaamsgewicht, en vervolgens de juiste formulering te kiezen. Naar leeftijd naar lichaamsgewicht worden ter informatie aangegeven. Tot de leeftijd van drie maanden, in geval van geelzucht, moet de enkelvoudige orale dosis worden verlaagd.

Bij volwassenen is de maximale dosering voor orale toediening 3000 mg, rectaal is dit 4000 mg paracetamol per dag. De arts moet de noodzaak van behandeling gedurende meer dan 3 opeenvolgende dagen beoordelen. Het doseringsschema van geneesmiddelen in verhouding tot het lichaamsgewicht en de toedieningsweg is als volgt:

Kinderen met een gewicht tussen 26 en 40 kg (ongeveer tussen 8 en 13 jaar): 1 sachet per keer, indien nodig herhalen na 6 uur, zonder meer dan 4 voedingen per dag.

Jongens met een gewicht van 41 tot 50 kg (ongeveer 12 tot 15 jaar): 1 sachet per keer, indien nodig na 4 uur herhalen, zonder 6 maaltijden per dag te overschrijden.

Kinderen die meer dan 50 kg wegen (ongeveer 15 jaar of ouder): 1 zakje per keer, indien nodig na 4 uur herhalen, zonder meer dan 6 voedingen per dag.

Volwassenen: 1 sachet per keer, indien nodig na 4 uur herhalen, niet meer dan 6 voedingen per dag. In geval van hevige pijn of hoge koorts, 2 sachets van 500 mg, indien nodig herhalen na minimaal 4 uur.

Overgevoeligheid voor de werkzame stof of voor één van de hulpstoffen

Patiënten die lijden aan ernstige hemolytische anemie (deze contra-indicatie is niet van toepassing op orale massa's van meer dan 500)

Ernstige hepatocellulaire insufficiëntie (deze contra-indicatie is niet van toepassing op formaties van de mondholte vanaf 500 mg).

speciale instructies
In zeldzame gevallen van allergische reacties moet de dosis worden opgeschort en moet een geschikte behandeling worden ingesteld. Wees voorzichtig bij chronisch alcoholisme, overmatig alcoholgebruik (3 of meer alcoholische dranken per dag), anorexia, boulimie of cachexie, chronische ondervoeding (lage lever glutathionvoorraden), uitdroging, hypovolemie.

Paracetamol moet met voorzichtigheid worden gebruikt bij patiënten met milde tot matige hepatocellulaire insufficiëntie (inclusief het Gilbert-syndroom), ernstige leverinsufficiëntie (Child-Pugh> 9), acute hepatitis, bij gelijktijdige behandeling met geneesmiddelen die de leverfunctie veranderen, glucose-6-deficiëntie -fosfaat dehydrogenase, hemolytische anemie. Grote doses of langdurige periodes van het product kunnen leiden tot veranderingen in de nier- en bloedbelasting, zelfs ernstige, dus toediening bij personen met nierinsufficiëntie mag alleen worden uitgevoerd als dit absoluut noodzakelijk is en onder direct toezicht van een arts. Bij langdurig gebruik wordt aanbevolen om de lever- en nierfunctie en bloedvernieuwing te controleren.

Controleer tijdens de behandeling met paracetamol, voordat u een ander geneesmiddel inneemt, of het hetzelfde actieve ingrediënt bevat, want als paracetamol in hoge doses wordt gebruikt, kunnen ernstige bijwerkingen optreden. Instrueer de patiënt om medisch advies in te winnen voordat hij andere medicatie koppelt.

Zwangerschap en borstvoeding
Ondanks het feit dat klinische onderzoeken bij zwangere of zogende patiënten geen speciale contra-indicaties voor het gebruik van paracetamol aan het licht brengen en geen ongewenste effecten veroorzaken, afhankelijk van de moeder of het kind, wordt aanbevolen om het product alleen toe te dienen als het absoluut noodzakelijk is en onder direct toezicht van een arts..

Geldigheid en bewaartermijn
Controleer de vervaldatum die op de verpakking is gedrukt. Vervaldatum verwijst naar het product in de verpakking is intact, correct opgeslagen

Let op: gebruik het medicijn niet na de vervaldatum die op de verpakking staat vermeld.

Samenstelling
Medicines 500 Granules, Bruisend bevat:
Werkzame stof: paracetamol 500 mg
Hulpstoffen: maltitol, mannitol, natriumbicarbonaat, watervrij citroenzuur, citrussmaakstof, aspartaam, natriumdocusaat.

Adol Extra: samenstelling, indicaties, dosering, bijwerkingen

Dit medicijn is een van de gecombineerde pijnstillende en koortswerende geneesmiddelen die tot de anilidegroep behoren, evenals alkaloïden, en worden gebruikt als antipyretische en milde pijnstillers..

De belangrijkste actieve ingrediënten zijn paracetamol en cafeïne. Het mechanisme van de antipyretische aard van paracetamol is te wijten aan het vermogen om het centrale zenuwstelsel te beïnvloeden door de synthese van zijn prostaglandines te blokkeren. Deze actie is mogelijk vanwege het vermogen om cyclo-oxygenase-1 en 2 te remmen. Tegelijkertijd is er een effect op de centra van het centrale zenuwstelsel, die verantwoordelijk zijn voor het werk van thermoregulerende en pijncentra. Paracetamol heeft geen ontstekingsremmende werking. Als gevolg hiervan heeft het medicijn geen invloed op de toestand van de water-zoutbalans, evenals op het slijmvliesoppervlak in het maagdarmkanaal..

Cafeïne behoort tot de alkaloïde geneesmiddelengroep. Heeft de eigenschap van een milde pijnstiller en afrodisiacum. De belangrijkste eigenschap die wordt gebruikt bij de behandeling van griep en verkoudheid, is het vermogen om (bij gebruik in kleine doses) het analgetische effect van paracetamol te versterken..

Samenstelling en vorm van uitgifte

De belangrijkste actieve ingrediënten zijn paracetamol en cafeïne.

Het medicijn wordt op de markt gebracht in de vorm van capletten, 500 mg paracetamol en 65 mg cafeïne in 1 caplet.

Indicaties

Het gespecificeerde farmaceutische preparaat wordt gebruikt voor de symptomatische behandeling van pijn en verhoogde lichaamstemperatuur van milde tot matige ernst, evenals voor het onderdrukken van de hoestreflex. Het is met name effectief voor:

- ARVI en griepachtige aandoeningen, gekenmerkt door spierpijn en hyperthermie;

- artralgie, myalgie, neuralgie, migraine, kiespijn, hoofdpijn, algodismenorroe.

Contra-indicaties

Het medicijn in kwestie is gecontra-indiceerd voor gebruik in gevallen waarin de patiënt ernstige overgevoeligheid (allergie) heeft voor de hoofdcomponenten of een van de hulpcomponenten.

Ook gecontra-indiceerd voor:

- ernstige schendingen van de nieren;

- ernstige schendingen van de lever;

- ademhalingsstoornissen als gevolg van depressie van het ademhalingscentrum;

Niet gebruikt bij kindergeneeskunde tot de leeftijd van 12 jaar.

Toepassing tijdens dracht en lactatie

Tijdens de zwangerschap is de benoeming van dit medicijn alleen mogelijk met extreme indicaties voor het leven, met de afspraak en onder toezicht van een arts.

Als het medicijn tijdens de borstvoeding moet worden ingenomen, moet het worden opgeschort voor de duur van de behandeling.

Wijze van toediening en dosering

Dit medicijn wordt via de mond tussen de maaltijden ingenomen met veel vocht..

Aanbevolen enkele dosis - 1-2 capsules, dagelijkse dosis - niet meer dan 8 capsules per dag.

De volgende dosis kan niet eerder dan 4-6 uur later worden ingenomen..

Mag niet langer dan 3 dagen als koortswerend middel en niet langer dan 5 dagen als anestheticum worden gebruikt.

De duur van de behandeling, een nauwkeurigere dosering en de correctie ervan worden individueel bepaald door de behandelende arts.

Overdosering

Overdosering kan verhoogde bijwerkingen veroorzaken, met name in de vorm van leverdisfunctie, bleekheid, bloedarmoede, hepatonecrose. Langdurige inname van cafeïne kan opwinding van het centrale zenuwstelsel, tachycardie, veroorzaken.

In geval van overmatige inname, wordt aanbevolen om symptomatische behandeling toe te passen, de maag te wassen en enterosorbents in te nemen.

Bijwerkingen

Bij de behandeling met dit medicijn zijn bijwerkingen uiterst zeldzaam, omdat het medicijn wordt goed verdragen.

Af en toe kunnen bijwerkingen optreden in de vorm van allergische reacties - allergische urticaria, jeuk, huiduitslag, zwelling, exsudatief erythema multiforme.

Er zijn ook mogelijke bijwerkingen zoals:

- misselijkheid, braken, duizeligheid;

- aandoeningen van de lever en nieren, bloedsomloop;

- verhoogde activiteit van leverenzymen, hepatonecrose;

- prikkelbaarheid van het centrale zenuwstelsel, slapeloosheid;

Bewaarcondities en termijnen

Vervaldatum - niet meer dan 3 jaar vanaf de uitgiftedatum die door de fabrikant op de verpakking wordt aangegeven.

De opslagtemperatuur mag niet hoger zijn dan 25 ° С.

Rapidol

Samenstelling

1 tablet paracetamol 125, 250 of 500 mg.

Crospovidon, magnesiumstearaat, polyacrylaatdispersie, mannitol, aspartaam, siliciumdioxide-bananensmaak - als hulpstoffen.

Vrijgaveformulier

Tabletten gedispergeerd (opgelost) in de mondholte 125, 250 en 500 mg. Tabletten met verlengde afgifte 500 mg.

farmachologisch effect

Farmacodynamiek en farmacokinetiek

Farmacodynamiek

Paracetamol is een niet-narcotische pijnstiller en antipyreticum. Heeft een milde ontstekingsremmende werking door de synthese van prostaglandinen te onderdrukken.

Het antipyretische effect is geassocieerd met het effect op het thermoregulerende centrum. Het remt de synthese van enzymen die verband houden met pijn en temperatuur van centrale oorsprong. Heeft geen perifere werking.

Farmacokinetiek

Volledig opgenomen bij orale inname. De maximale concentratie in het bloed wordt bepaald na 30-60 minuten. De maximale bloedconcentraties van de langdurige vorm van het medicijn worden na 3 uur bepaald en het effect duurt 10-12 uur.
Het wordt goed verdeeld over alle weefsels, bindt zich in een kleine hoeveelheid aan bloedeiwitten.

Het wordt in de lever gemetaboliseerd door conjugatie met zwavelzuur (indien ingenomen in hoge doses) en glucuronzuur. Er kan een giftige tussenmetaboliet worden gevormd, die snel wordt geneutraliseerd en uitgescheiden door de nieren. Bij kinderen hebben metabolische processen kenmerken: bijna alle paracetamol wordt gemetaboliseerd en er worden geen toxische metabolieten gevormd, daarom is leverschade in geval van een overdosis van het medicijn zeer zeldzaam.

Het wordt in de urine uitgescheiden - 90% van de dosis binnen 24 uur. De halfwaardetijd is 2 uur en de verlengde vorm is 10 uur.

Gebruiksaanwijzingen

  • hoofdpijn, migraine;
  • algodismenorroe;
  • spierpijn;
  • kiespijn, ook met kinderziektes;
  • neuralgie;
  • pijn bij trauma;
  • koorts na vaccinatie, met infectieziekten (ARVI, ARI), met otitis media, sinusitis.
  • overgevoeligheid voor het medicijn;
  • fenylketonurie;
  • lever- en nierfalen;
  • aangeboren deficiëntie van glucose-6-fosfaat dehydrogenase.

Bijwerkingen

  • pruritus, urticaria, huiduitslag en slijmvliezen, Quincke's oedeem;
  • misselijkheid, pijn in de maag, verhoogde leverenzymspiegels;
  • hypoglykemie;
  • hemolytische anemie, anemie, bij langdurig gebruik - aplastische anemie, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytose;
  • bij gebruik in hoge doses, manifesteert het nefrotoxische effect van het medicijn zich interstitiële nefritis, nierkoliek.

Rapidol, gebruiksaanwijzing (methode en dosering)

De tabletten worden oraal ingenomen, vooraf opgelost in een kleine hoeveelheid water (voor kinderen jonger dan 6 jaar) of geabsorbeerd in de mond (volwassenen en kinderen ouder dan 6 jaar). De tabletten moeten 1-2 uur na een maaltijd worden ingenomen, er moet een pauze van minstens 4 uur in acht worden genomen tussen de doses.

De dosering wordt berekend per kg gewicht. Kinderen met een gewicht tot 40 kg krijgen 80 mg / kg lichaamsgewicht per dag voorgeschreven, met een gewicht van 50 kg of meer, evenals voor volwassenen - 4 g per dag. In dit verband kinderen van 3-6 maanden. het is rationeler om Rapidol 125 in te nemen - 1 tablet om de 6 uur, niet meer dan 3 tabletten per dag. Kinderen van 18-24 maanden u kunt elke 4 uur maximaal 6 tabletten met dezelfde dosering per dag geven. Op oudere leeftijd van 2 tot 15 jaar wordt Rapidol 250 voorgeschreven van 4 tot 12 tabletten per dag in overeenstemming met het gewicht: met een gewicht van 13-20 kg - 1 g van het medicijn per dag, 21-25 kg - 1,5 g, 26-40 kg - 2 g, 41-50 kg - 3 g. Volwassenen nemen Rapidol 500 om de 4 uur in, maar niet meer dan 4 g per dag.

Bij hevige pijn en koorts kunt u 2 tabletten van 500 mg tegelijk innemen.
Verspreide tabletten kunnen worden gebruikt bij kinderen vanaf 3 maanden, en vertraagde (langdurige) vorm bij kinderen vanaf 7 jaar en volwassenen. Rapidol Retard wordt gebruikt met tussenpozen van 12 uur. Kinderen met een gewicht tot 40 kg nemen elke 12 uur 1-2 tabletten in, en kinderen vanaf 12 jaar en volwassenen - 1-4 tabletten.

Overdosering manifesteert zich door symptomen: gebrek aan eetlust, braken, misselijkheid, bleekheid van de huid. Na 3-5 dagen treedt toxische leverschade op met symptomen van leverfalen. Behandeling: ziekenhuisopname, bepaling van het gehalte aan paracetamol in het bloed, toediening van het tegengif M-aceticysteïne, symptomatische behandeling.

Interactie

De hepatotoxiciteit van het medicijn wordt versterkt door de gelijktijdige toediening van anticonvulsiva, rifampicine, barbituraten. Alcoholgebruik verhoogt ook de levertoxiciteit. Versterkt het effect van indirecte stollingsmiddelen. Barbituraten verminderen het antipyretische effect van Rapidol. Metoclopramide verhoogt de opname van paracetamol en Cholestyramine vermindert.

Verkoopvoorwaarden

Opslag condities

Bij temperaturen tot 25 С.

Houdbaarheid

Analogen

Bijpassend ATX-niveau 4:

Beoordelingen over Rapidol

De gebruikelijke tabletvorm van de medicijnen is moeilijk te slikken, vooral bij kinderen. Niet alle medicijnen kunnen echter worden geplet of verpulverd, omdat de effectiviteit van het medicijn wordt verminderd. Maar dit geldt niet voor de gedispergeerde vorm van tabletten - ze moeten in de mond worden opgelost (ze lossen snel op onder invloed van speeksel) of ze kunnen worden opgelost in een kleine hoeveelheid water, sap of melk. In dit geval hebben we het over Rapidol. Veel ouders spreken positief over Rapidol voor kinderen, dat gemakkelijk oplost in elke vloeistof en geen problemen veroorzaakt bij gebruik. Voor volwassenen is deze vorm van paracetamol ook handig: u hoeft het niet met water te drinken, omdat de pil snel in de mond oplost, onmiddellijk in de bloedbaan terechtkomt, zonder een negatief effect op het maagslijmvlies uit te oefenen, en snel werkt - het pijnstillende effect wordt bereikt in 10 tot 20 minuten. De tablet bevat geen kleurstoffen en is aangenaam van smaak.

Paracetamol is het meest gebruikte antipyretische middel in de kindergeneeskunde vanwege de effectiviteit en het hoge veiligheidsprofiel. In de beoordelingen zijn er meningen dat Rapidol een voordeligere vorm van afgifte heeft in vergelijking met siropen en suspensies, die, wanneer de fles wordt geopend, niet langer dan 7 dagen in de koelkast kunnen worden bewaard, en dan moet de ongebruikte siroop worden uitgegoten. Rapidol-tabletten worden 2 jaar bewaard en kunnen indien nodig worden gebruikt. Sommigen zijn niet tevreden met de korte duur van het medicijn (4 uur) in vergelijking met Nurofen.

Paracetamol behoort niet tot de groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen, daarom zijn erosieve laesies van het maagdarmkanaal en bronchospasmen bij gebruik uiterst zeldzaam. Meestal worden bij het gebruik van het medicijn jeuk en huiduitslag opgemerkt. Opgemerkt moet worden dat ondanks de relatieve veiligheid, antipyretica bij kinderen moeten worden gebruikt als de koorts de toegestane limiet overschrijdt (boven 38-39,5 ° C) en leidt tot disfunctie van het centrale zenuwstelsel en het cardiovasculaire systeem..

Rapidol's prijs waar te kopen

Op dit moment is het niet mogelijk Rapidol te kopen in apotheken in Moskou en andere steden. Paracetamol kindersuspensie 200 ml wordt aangeboden tegen een prijs van 112 roebel. tot 134 roebel, Paracetamol-tabletten 500 mg vanaf 2,6 roebel. tot 5,84 roebel, Efferalgan in bruistabletten en siroop.

RAPIDOL

Instructies voor medisch gebruik van het medicijn RAPIDOL

Fysische en chemische basiseigenschappen:

ronde witte tabletten met een ronde inkeping op het oppervlak;

Tabletten van 125 mg met een diameter van 11 mm hebben een karakteristieke bananengeur;

tabletten 250 mg met een diameter van 14 mm hebben een karakteristieke bananengeur;

tabletten 500 mg met een diameter van 17 mm hebben een karakteristieke geur van zwarte bes;

Samenstelling: 1 tablet bevat paracetamol 125 mg, 250 mg, 500 mg;

hulpstoffen: eudragit E 100, eudragit NE 30 D, aerosil R 972, granulair mannitol, mannitolpoeder, crospovidon, aspartaam, bananensmaak (voor tabletten met een dosering van 125 en 250 mg) of zwarte bes (voor tabletten met een dosering van 500 mg), magnesium stearaat.

Vrijgaveformulier. Dispergeerbare tabletten.

Farmacotherapeutische groep. Pijnstillers en antipyretica. Paracetamol.

ATC-code N02BE01.

Farmacodynamiek. Paracetamol (acetaminophen) is een 4-hydroxyacetanilide-niet-narcotisch, niet-salicylaat analgeticum en antipyreticum, waarvan de analgetische activiteit geassocieerd is met centrale en perifere werking. Verhoogt de drempel van pijngevoeligheid, heeft een zwak ontstekingsremmend effect, als gevolg van remming van de synthese van prostaglandines, blokkeert impulsen op de bradykinine-gevoelige receptoren. Het antipyretische effect van het medicijn wordt ook geassocieerd met het effect op het centrum van thermoregulatie in de hypothalamus. Aangenomen wordt dat het de synthese van enzymen die verantwoordelijk zijn voor pijn en koorts in het centrale zenuwstelsel in grotere mate remt. Maar het werkt praktisch niet in de periferie, wat de zwakke ontstekingsremmende werking verklaart.

Farmacokinetiek. Het medicijn wordt na orale toediening snel en volledig geabsorbeerd. De maximale concentratie in bloedserum wordt 30 tot 60 minuten na toediening geregistreerd. Paracetamol wordt snel gedistribueerd door alle weefsels van het lichaam, vormt concentraties in bloed, speeksel en bloedplasma die dicht in de buurt liggen, bindt zich in onbeduidende mate aan plasma-eiwitten..

Paracetamol wordt in de lever voornamelijk gemetaboliseerd door conjugatiereacties met zwavelzuur en glucuronzuur. De metabolische route van sulfaat wordt voornamelijk gevonden bij hoge doses. Relatief zelden wordt onder invloed van cytochroom P 450 een intermediaire metaboliet N-acetylbenzoquinon gevormd, die meestal snel onschadelijk wordt gemaakt door glutathion en na conjugatie met cysteïne en mercaptuurzuur via de nieren wordt uitgescheiden..

Bij ernstige intoxicatie neemt het gehalte van deze giftige metaboliet echter toe..

Paracetamol wordt voornamelijk in de urine uitgescheiden. 90% van de ingenomen dosis wordt binnen de eerste 24 uur via de nieren uitgescheiden, voornamelijk in de vorm van glucuronconjugaten (60 tot 80%) en sulfocon'jugatief (20 tot 30%). Minder dan 5% wordt ongewijzigd weergegeven.

De halfwaardetijd na orale toediening is ongeveer 2 uur.

Bij ernstig nierfalen (creatinineklaring lager dan 10 ml / min) worden paracetamol en zijn metabolieten langzamer uitgescheiden.

Gebruiksaanwijzingen.

Symptomatische therapie van pijn van verschillende oorsprong:

- hoofd, tandheelkundig, incl. bij tandjes bij kinderen;

- voor infectie- en ontstekingsziekten die gepaard gaan met koorts, incl. veroorzaakt door vaccinatie;

- met myalgie, artralgie, neuralgie van reumatische of traumatische aard;

Wijze van toediening en dosering.

Het medicijn wordt oraal ingenomen, 1 - 2 uur na het eten.

Voor kinderen jonger dan 6 jaar: los de tablet op in een eetlepel water of melk (bij gebruik van vruchtensap kan een bittere smaak verschijnen).

Kinderen ouder dan 6 jaar en volwassenen lossen de tablet op in de mond zonder te kauwen, aangezien het snel oplost bij contact met speeksel via de gedispergeerde tabletvorm..

De dosis voor kinderen wordt berekend op basis van lichaamsgewicht:

1 tabblad. 250 mg of

2 tabblad. 125 mg elk

4 tabblad. 250 mg elk

of 8 tabblad. 125 mg (1 g)

1 tabblad. 250 mg of

2 tabblad. 125 mg elk

6 tabblad. 250 mg elk of

12 tabblad. 125 mg (1,5 g)

2 tabblad. 250 mg elk

of 1 tafel. 500 mg

8 tabblad. 250 mg elk of

4 tabblad. 500 mg (2 g)

2 tabblad. 250 mg elk

of 1 tafel. 500 mg

12 tabblad. 250 mg elk of 6 tab. 500 mg (3 g)

De dosis voor volwassenen is 500 mg, elke 4 uur in te nemen; niet meer dan 4 g per dag.

In geval van ernstige pijn en koorts, wordt aanbevolen om 2 tabletten van 500 mg in te nemen, herhaald na 4 uur.

De totale hoeveelheid paracetamol voor kinderen die minder dan 37 kg wegen, mag niet hoger zijn dan 80 mg / kg en 4 g per dag voor volwassenen en kinderen die meer dan 50 kg wegen..

In geval van ernstige nierinsufficiëntie, moet het minimale interval tussen twee doses minimaal 8 uur zijn.

Bijwerking. In geïsoleerde gevallen worden allergische reacties waargenomen: huiduitslag, jeuk, urticaria, waarvoor stopzetting van het medicijn nodig is. Trombocytopenie, leukopenie en agranulocytose kunnen zeer zelden optreden. Bij langdurig gebruik in hoge doses is de ontwikkeling van hepatotoxische werking mogelijk.

Contra-indicaties. Overgevoeligheid voor een bestanddeel van het geneesmiddel, lever- en nierfalen, fenylketonurie, genetische deficiëntie van glucose-6-fosfaat dehydrogenase, bloedziekten.

Overdosering. Symptomen Misselijkheid, braken, anorexia, bleekheid, buikpijn, die zich het vaakst ontwikkelen binnen de eerste 24 uur. Het toxische effect van paracetamolvergiftiging bij volwassenen is mogelijk als een enkele dosis wordt ingenomen van meer dan 10 g en meer dan 150 mg / kg lichaamsgewicht voor kinderen; een gedetailleerd ziektebeeld van leverschade manifesteert zich na 1-6 dagen, minder vaak is een snelle leverdisfunctie met een mogelijke complicatie in de vorm van nierfalen mogelijk.

Dringende maatregelen - ziekenhuisopname, bloedonderzoek om het niveau van paracetamol in bloedserum te bepalen, maagspoeling, toediening van het tegengif N-acetylcysteïne intraveneus of via de mond, mogelijk binnen 10 uur na inname van het medicijn, symptomatische behandeling.

Kenmerken van de applicatie. Om het risico op overdosering te voorkomen, is het noodzakelijk om het gehalte aan paracetamol in andere geneesmiddelen die gelijktijdig worden gebruikt, te controleren. Bij de behandeling van kinderen met paracetamol in een dosering van 60 mg / kg / dag, is een combinatie met een ander antipyreticum alleen toegestaan ​​als er geen effect is.

Als de pijn ondanks behandeling langer dan 5 dagen aanhoudt of de temperatuur niet meer dan 3 dagen afneemt, als het effect onvoldoende is of andere klachten optreden, is een doktersconsult noodzakelijk.

Het gebruik van paracetamol kan de resultaten van de urinezuurtest beïnvloeden, evenals de bepaling van de bloedglucose.

Toepassing tijdens dracht en lactatie.

In experimentele studies zijn de embryotoxische, teratogene en mutagene effecten van paracetamol niet vastgesteld. Wees voorzichtig tijdens zwangerschap, borstvoeding, kinderen jonger dan 3 maanden en beoordeel de verhouding tussen de verwachte voordelen voor de moeder en het risico voor de foetus en het kind.

Invloed op het vermogen om machines en mechanismen te besturen. Bij het gebruik van paracetamol is het toegestaan ​​om machines en mechanismen te controleren.

Interactie met andere geneesmiddelen.

Met de gelijktijdige benoeming van barbituraten, anticonvulsiva (anti-epileptica), rifampicine, alcoholgebruik, neemt het risico op hepatotoxische werking aanzienlijk toe.

Paracetamol versterkt het effect van indirecte anticoagulantia (coumarinederivaten). Metoclopramide neemt toe en colestyramine vermindert de absorptiesnelheid. Barbituraten verminderen de antipyretische activiteit.

Opslag condities. Bewaar op een droge, donkere plaats bij een temperatuur van maximaal 25 ° C.

Buiten bereik van kinderen bewaren!

Niet gebruiken na de vervaldatum vermeld op de verpakking!

Houdbaarheid - 3 jaar.

Sleutelwoorden: Rapidol-instructie, Rapidol-toepassing, Rapidol-samenstelling, Rapidol-beoordelingen, Rapidol-analogen, Rapidol-dosering, Rapidol-medicijn, Rapidol-prijs, Rapidol-gebruiksaanwijzing.

Rapidol (Rapidol)

Naam: Rapidol (Rapidol)

Naam

Het werkzame bestanddeel van Rapidol - paracetamol (4-hydroxyacetanilide of paracetamol) - behoort tot de groep van niet-narcotische, niet-salicylaatanapiretica en centraal werkende analgetica. Paracetamol, door remming van de synthese van prostaglandines, heeft een zwak ontstekingsremmend effect, kan de pijngevoeligheidsdrempel verhogen en impulsen blokkeren op receptoren die gevoelig zijn voor bradykinine. De antipyretische eigenschap van Rapidol is te wijten aan het effect op het thermoregulerende centrum van de hypothalamus. Het medicijn heeft een deprimerend effect op de synthese van enzymen die verantwoordelijk zijn voor koorts en pijn in het centrale zenuwstelsel. Rapidol heeft praktisch geen perifere werking.
Bij orale inname wordt Rapidol snel en volledig opgenomen. De hoogste concentratie in het bloedserum wordt al 30-60 minuten na inname genoteerd..
Rapidol Retard wordt gekenmerkt door langdurige werking. De hoogste concentratie ervan in serum bij orale inname wordt na 3 uur genoteerd. Zijn activiteit duurt 12 uur. Rapidol Retard bindt zich in geringe mate aan plasmaproteïnen en wordt snel over alle lichaamsweefsels verdeeld.
Rapidol wordt in de lever gemetaboliseerd als gevolg van conjugatie (85-95%) met glucuronzuur en zwavelzuur. De resulterende metabolieten zijn niet giftig en worden in de urine uitgescheiden. Bij het nemen van hoge doseringen Rapidol wordt een sulfaatvariant van het geneesmiddelmetabolisme waargenomen. In zeldzame gevallen kan als gevolg van de werking van cytochroom P450 een intermediaire metaboliet N-acetylbenzoquinon worden gevormd, die door de werking van glutathion onschadelijk wordt gemaakt en na conjugatie met cysteïne door de nieren wordt uitgescheiden. Het gebruik van hoge doses Rapidol (meer dan 12 g) leidt tot een tekort aan glutathion en een verhoging van het gehalte aan N-acetylbenzoquinon, wat resulteert in het risico op het ontstaan ​​van necrotische laesies van het leverweefsel. Dit fenomeen bevestigt dat paracetamol zelf geen hepatotoxisch effect heeft, het is kenmerkend voor zijn onstabiele metaboliet, op voorwaarde dat er een tekort aan glutathion in de lever is. Necrose treft meestal de derde zone van de hepatische lobulus, omdat in deze zone de hoogste concentratie cytochroom P450 is, dat paracetamol oxideert. Paracetamol heeft een hoge therapeutische index (> 20).
In het lichaam van het kind hebben de metabolische processen van paracetamol kenmerken die te wijten zijn aan de onvolwassenheid van het cytochroomsysteem. Als gevolg hiervan wordt bijna alle paracetamol in het lichaam van het kind gemetaboliseerd door de glucuronide- en sulfaatroutes en wordt slechts een kleine hoeveelheid onveranderd uitgescheiden. De lage incidentie van leverschade bij overdosering van het geneesmiddel bij kinderen is te wijten aan het ontbreken van vorming van toxische metabolieten in het lichaam van het kind..
De uitscheiding van paracetamol geschiedt voornamelijk door de nieren. Ongeveer 5% van paracetamol wordt onveranderd in de urine uitgescheiden en 90% in de vorm van sulfoconjugaten en glucuronconjugaten. De halfwaardetijd van Rapidol Retard is 10 uur, Rapidol is 2 uur. Ernstig nierfalen leidt tot vertraagde uitscheiding van Rapidol en zijn metabolieten.

Rapidol wordt gebruikt als pijnstiller en koortswerend middel voor koorts en pijnen van verschillende oorsprong: voor pijn tijdens tandjes krijgen bij jonge kinderen, kiespijn, hoofdpijn, migraine; met koorts in de periode na vaccinatie, infectieuze en ontstekingsprocessen; neuralgie (traumatisch of reumatisch), myalgie; met algodismenorroe; met pijn in de postoperatieve en postpartumperiode; voor kleine chirurgische ingrepen in de tandheelkundige en KNO-praktijk.
Rapidol Retard wordt gebruikt voor een langdurig analgetisch en antipyretisch effect.

Wijze van toepassing

Rapidol wordt 1-2 uur na een maaltijd binnen ingenomen.
Kinderen jonger dan 6 jaar moeten een tablet nemen die is opgelost in een eetlepel melk of water.
Kinderen vanaf 6 jaar en volwassenen dienen de pil in de mond op te lossen zonder erop te kauwen, aangezien het snel oplost bij contact met speeksel..
De dosering van Rapidol wordt berekend per kg lichaamsgewicht. Rapidol wordt gebruikt bij kinderen vanaf 3 maanden, Rapidol Retard wordt gebruikt bij kinderen vanaf 7 jaar. De totale dosering van Rapidol voor kinderen die minder dan 37 kg wegen, mag niet hoger zijn dan 80 mg / kg lichaamsgewicht per dag, voor kinderen die meer dan 50 kg wegen en voor volwassenen - niet meer dan 4 g per dag. Volwassenen worden aangemoedigd om Rapidol om de 4 uur in te nemen, 500 mg per dosis, niet meer dan 4 g per dag.
In geval van hevige pijn en koorts, moeten 2 tabletten van 500 mg worden ingenomen, het medicijn moet na 4 uur opnieuw worden ingenomen.
Voor kinderen die minder dan 40 kg wegen, mag de hoogste dosis Rapidol niet meer zijn dan 80 mg / kg per dag, voor kinderen met een gewicht van 41 tot 50 kg en voor volwassenen - niet meer dan 3 g per dag, meer dan 50 kg - 4 g per dag.
Rapidol Retard wordt gebruikt bij kinderen vanaf 7 jaar en volwassenen met een interval van 10-12 uur. Kinderen met een gewicht van 25 tot 40 kg wordt aangeraden om 1-2 tabletten om de 12 uur in te nemen, en kinderen vanaf 12 jaar en volwassenen - elke 12 uur 1-4 tabletten.

Bij gebruik van Rapidol is het waarschijnlijk dat:
- allergische reacties (pruritus, urticaria, huiduitslag en slijmvliezen (meestal van erythemateuze aard), Quincke's oedeem, toxische epidermale necrolyse (syndroom van Lyell), exsudatief erythema multiforme (syndroom van Stevens-Johnson);
- stoornissen van het spijsverteringsstelsel: misselijkheid, epigastrische pijn, hepatonecrose (dosisafhankelijk resultaat), verhoogde activiteit van leverenzymen in het bloedserum (vaak zonder geelzucht);
- disfuncties van het endocriene systeem: hypoglykemie, hypoglykemisch coma;
- schendingen van het bloedsysteem: hemolytische anemie, anemie, methemoglobinemie en sulfhemoglobinemie, evenals bij langdurig gebruik in hoge doses - de ontwikkeling van aplastische anemie, trombocytopenie, pancytopenie, leukopenie, neutropenie, agranulocytose;
- disfunctie van het urinestelsel: nierkoliek, papillaire necrose, interstitiële nefritis (als manifestatie van nefrotoxische werking bij gebruik van Rapidol in hoge doses). Het optreden van deze bijwerkingen vereist onmiddellijke stopzetting van de medicatie.

Rapidol is gecontra-indiceerd bij nier- en leverfalen, bloedziekten, genetische deficiëntie van glucose-6-fosfaat dehydrogenase, fenylketonurie, evenals bij patiënten met individuele overgevoeligheid voor geneesmiddelcomponenten.

Zwangerschap

Er zijn geen bevestigde gegevens over de aanwezigheid van embryotoxische, mutagene en teratogene effecten van Rapidol. Maar het voorschrijven van een medicijn tijdens zwangerschap en borstvoeding is alleen waarschijnlijk als het verwachte resultaat voor een zwangere of zogende vrouw opweegt tegen het mogelijke risico voor de foetus of baby..

Interactie met andere geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik met anticonvulsiva, barbituraten, rifampicine en alcohol is er een verhoogd risico op hepatotoxisch effect van Rapidol.
Rapiol kan het resultaat van coumarinederivaten (indirecte stollingsmiddelen) versterken.
Bij gelijktijdige toediening van Rapidol en metoclopramide neemt de absorptiesnelheid van paracetamol toe, en wanneer het gecombineerd wordt met colestyramine neemt de absorptiesnelheid af..
Bij gelijktijdig gebruik met barbituraten neemt het antipyretische resultaat van Rapidol af.

Wanneer een enkele dosis van meer dan 10 g bij volwassenen en 150 mg / kg lichaamsgewicht bij kinderen wordt ingenomen, is de ontwikkeling van het toxische effect van paracetamol waarschijnlijk. Symptomen van overdosering: anorexia, braken, misselijkheid, buikpijn, bleekheid van de huid. Symptomen treden vaak op de eerste dag na inname van Rapidol. Na 2-6 dagen is het mogelijk om een ​​gedetailleerd klinisch beeld van toxische leverschade waar te nemen. In sommige gevallen is er een snel ontwikkelend beeld van leverdisfunctie met symptomen van leverfalen.
Dringende maatregelen zijn onder meer: ​​verplichte ziekenhuisopname, maagspoeling, bepaling van de hoeveelheid paracetamol in het bloed, toediening van M-aceticysteïne (tegengif) via de mond of intraveneus (niet later dan 10 uur na inname van Rapidol), symptomatische behandeling.

Rapidol
Verspreide tabletten, 125 mg, 6 tabletten per verpakking.
Verspreide tabletten, 125 mg, 12 tabletten per verpakking.
Verspreide tabletten, 250 mg, 6 tabletten per verpakking.
Verspreide tabletten, 250 mg, 12 tabletten per verpakking.
Verspreide tabletten, 500 mg, 4 tabletten per verpakking.
Verspreide tabletten, 500 mg, 12 tabletten per verpakking.
Rapidol Retard
Tabletten met verlengde afgifte, 500 mg, verpakking van 10 tabletten.
Tabletten met verlengde afgifte, 500 mg, 20 tabletten in een verpakking.

Rapidol moet worden bewaard op een droge plaats, beschermd tegen licht, bij een temperatuur van maximaal 25 graden Celsius. Buiten bereik van kinderen bewaren.

Synoniemen

Rapidol 125 mg: 1 tablet bevat 125 mg paracetamol.
Rapidol 250 mg: 1 tablet bevat paracetamol 250 mg.
Rapidol 500 mg: 1 tablet bevat paracetamol 500 mg.
Rapidol Retard: 1 tablet bevat paracetamol 500 mg.

Bovendien

Bij gelijktijdig gebruik van Rapidol met andere geneesmiddelen, is het raadzaam om ervoor te zorgen dat er geen paracetamol in de samenstelling van de geneesmiddelen zit (om overdosering te voorkomen).
Bij gebruik van Rapidol bij kinderen in een dosering van 60 mg / kg per dag, is de combinatie met een ander antipyreticum alleen toegestaan ​​als de therapie niet effectief is.
In gevallen waarin, tegen de achtergrond van het gebruik van Rapidol, het pijnsyndroom niet binnen 5 dagen of meer dan 3 dagen stopt, de koorts aanhoudt of andere symptomen optreden, moet u een arts raadplegen.
Het gebruik van Rapidol kan de testresultaten van uw bloedglucose of urinezuur beïnvloeden.
Bij gebruik van Rapidol bij patiënten met ernstig nierfalen, moeten de minimale intervallen tussen de medicatiedoses ten minste 8 uur zijn.

Antidol 500 mg comprimidos recubiertos

Prospecto: información para el usuario

Antidol 500 mg comprimidos recubiertos

Lea todo el prospecto detenidamente antes de empezar a tomar este medicamento, porque contiene información importante para usted.

  • Behoud este prospecto, ya que puede tener que volver a leerlo.
  • Si tiene alguna duda, consulte a su medisch of farmacéutico.
  • Este medicamento se le ha recetado solamente a usted, y no debe dárselo a otras personas aunque tengan los mismos síntomas que usted, ya que puede perjudicarles.
  • Als er een experiment is, adviseert u een medisch of een agrarisch bedrijf, neemt u ook een aantal resultaten op die niet beschikbaar zijn in de toekomst. Ver sección 4.

Contenido del prospecto

1. Qué es Antidol y para qué se utiliza

2. Qué necesita sabel antes de empezar en tomar Antidol

3. Cómo tomar Antidol

4. Mogelijke effecten nadelen

5. Conservación de Antidol

6. Aanvullende informatie en aanvullende informatie

1. Qué es Antidol y para qué se utiliza

El paracetamol en eficaz voor reducir el dolor y la fiebre.

Este medicamento está indicado for the alivio sintomático de dolores leves o moderados, como dolores de cabeza, dentales, musculares (contracturas) o de espalda (lumbago), así como and estados febriles.

Debe consultar en een medisch en empeora of geen mejora después van 3 dagen.

2. Qué necesita sabel antes de empezar en tomar Antidol

Geen boekdeel Antidol:

  • Dit is een soort paracetamol of een cualquiera de los demás componentes de este medicamento (incluidos en la sección 6).

Advertencias en precauciones:

  • Er is geen enkel medisch advies of een advies in de app 3. Cómo tomar Antidol. Para ello compruebe no estar tomando simultaaneamente otros medicamentos que contengan paracetamol.
  • Er zijn geen gelijktijdige medicatie met medicijnen en medicijnen, maar ook medicijnen voor een probleem en een andere tijd. Geen gebruik meer van een medicament of van een paracetamol zonder medisch advies.
  • Los alcohólicos crónicos no theben tomar más de 4 comprimidos al día (2 g al día de paracetamol).
  • Bloedarmoede met bloedarmoede, bloedarmoede en bloedarmoede, medisch advies met medisch onderzoek.
  • Los pacientes con enfermedades del hígado (incluido el síndrome de Gilbert), malnutrición crónica of deshidratación deberán consultar with el medicament antes de tomar este medicamento.
  • Dit is een medisch hulpmiddel voor medische hulp bij epilepsie, advies voor medische hulp in het algemeen en voor een bepaalde mate van medicatie, met uitzondering van de gezondheid en de kans op hepatotoxiciteit en in het bijzonder desetosishoogte paracetamol.
  • Los pacientes asmáticos sensibles en ácido acetilsalicílico, deberán consultar with el medisch antes de tomar este medicamento.

Niños y adolescenten:

Los niños menores van 12 jaar geen deben tomar este medicamento sin antes consultar al medico.

Interferencias con pruebas analíticas:

Si le van a realizar alguna prueba diagnóstica (incluidos análisis de sangre, orina, pruebas cutáneas que utilizan alérgenos, etc.) comunique al medico que está tomando este medicamento, ya que puede alterar los resultados de dichas prueb.

Toma de Antidol con otros medicamentos:

Informeer naar medisch of farmacéutico si está tomando, ha tomado recientemente o podría tener que tomar cualquier otro medicamento.

In het bijzonder, de informatie en de gebruiksgegevens van de medicamenten, en u kunt uw gegevens aanpassen aan de dosis of de onderbreking van de gegevens:

  • El antibiótico cloranfenicol.
  • Anticoagulantes orales (acenocumarol, warfarina).
  • Anticonceptivos orales en tratamientos con estrógenos, pueden reducir la eficacia del paracetamol.
  • Antiepileptica of anticonvulsivantes (lamotrigina, fenitoína, fenobarbital, metilfenobarbital, primidona).
  • Antituberculosos (isoniazida, rifampicina).
  • Barbitúricos: utilizados como inductores del sueño, sedantes y anticonvulsivantes.
  • Colestiramina: utilizado para disminuir los niveles de colesterol and sangre.
  • Medicamentos utilizados para aumentar la eliminación de orina (diuréticos del asa como los del grupo furosemida).
  • Medicamentos utilizados para el tratamiento de la gota (probenecide y sulfinpirazona).
  • Metoclopramida en domperidona: utilizados voor evitar las náuseas en los vómitos.
  • Propranolol: utilizado en el tratamiento de la tensión arterial alta (hipertension) y las alteraciones del ritmo del corazón (arritmias cardiacas).
  • Zidovudina: medicamento utilizado para tratar las infecciones by VIH.

No utilizar con otros analgésicos (medicamentos que disminuyen el dolor) sin consultar al medisch.

De norma algemeen voor geneeskundige behandelingen en aanbevolen informatieve geneeskundige of geneeskundige verzorging en geneeskundige verzorging. En caso de tratamiento with anticoagulantes orales se puede administrar orcasionalmente como analgésico de elección.

Toma de Antidol con alimentos, bebidas en alcohol:

La utilización de paracetamol en pacientes que consumen habitualmente alcohol (tres o más bebidas alcohólicas al día, como cerveza, vino, licor, etc.) puede provocar daño and el hígado.

Embarazo, lactancia en fertilidad:

Als een embarazada of een periodo de lactancia, cree que podría estar embarazada of tiene intención de quedarse embarazada, consulte en su medisch of farmacéutico antes de utilizar este medicamento.

Paracetamol pasa a la leche materna, por lo que las mujeres en período de lactancia deben consultar a su medisch of farmacéutico antes de tomar este medicamento.

Conducción y uso de máquinas:

Geen enkele beschrijving van het effect van de capaciteit voor het gebruik van het apparaat of het gebruik van de medische hulpmiddelen.

Belangrijke informatie over de componenten van Antidol

Eerste medicamento puede producten molestias de estómago en diarree porque contiene aceite de ricino.

3. Cómo tomar Antidol

De exacte gebruiksinstructies van de medische inhoud en de vooruitzichten van de indicaties op de medische of de boerderij. En caso de duda, pregunte a su medisch of farmacéutico.

Bekijk de dagelijkse dosis van de dag van de paracetamol en de periodieke prologados de tiempo ya que se incrementa el riesgo de sufrir efectos adversos tales como daño and el hígado.

Las dosis deben repetirse mientras duren los síntomas. Het is een medicijn dat wordt gebruikt in de vorm van een dolor of in het bos. Een medida que éstos desaparezcan debe suspenderse esta medicación.

Dit is een mantiene met 5 dagen (2 dagen voor de dolor de garganta), 3 dagen of 3 maanden oud of 3 dagen oud of een half jaar, een tussendoortje en een tussendoortje.

Aanbevolen voor volwassenen en adolescenten burgemeesters van 15 jaar en superieur 50 kg en 1 of 2 comprimeren, 3 en 4 dagen per dag. Las tomas deben espaciarse al menos 4 horas. Er zijn geen zes maanden (3g) en 24 uur beschikbaar.

La dosis recomendada en pacientes adultos de bajo peso (

Uso en niños y adolescentes:

Het is noodzakelijk om een ​​bepaalde posologie en een función del peso te beantwoorden. De slaapstandaard en de functie van de peso en de informatieve informatie.

  • Niños tussen 33 en 40 kg de peso (ongeveer 10 tot 12 jaar): 1 comprimido por toma, cada 6 horas, hasta en máximo de 4 comprimidos al día.
  • Adolescenten tussen 41 en 50 kg de peso (van 12 tot 15 jaar): 1 comprimido por toma, cada 6 ó 4 horas según su peso, hasta un máximo de 4 comprimidos al día.

Debido a la dosis de paracetamol que contiene este medicamento no es apropiado para su administración a niños con peso inferior a 33 kg (aproximadamente menores de 10 años).

Verpakkingsgrootten: antes de tomar este medicamento tienen que consultar su medisch. Deben tomar la cantidad de medicamento voorschrijven door su medisch con een interval minimo entre cada toma de 8 h. Geen deben tomar meer van 2 gram of 4 comprimidos van 500 mg paracetamol en 24 uur.

Pacientes de edad avanzada: deben consultar a su médico.

De dosis is inferieur aan 500 mg paracetamol en deberan emplear otras presentaciones de paracetamol en is aangepast aan de dosificación requerida.

Antidol wordt via oraal toegediend. Los een comprimeren van een tomarse met een vaso de líquido, preferentemente agua. Se pueden tomar tanto con alimentos como sin ellos. Voor een levensechte dolor, tomar en medicamento sin alimentos.

Dit is de eerste medische keus en de eerste dag, comuníqueselo en medische of boerderij.

Ik heb een paar dagen geleden, een snelle en een centro médico aunque no presente síntomas, ya que a menudo estos no se manifiestan hasa pasados ​​3 dagen na de opname van de sobredosis, inclusief en casos de intoxicaciónve.

Los síntomas de sobredosis pueden ser: mareos, vómitos, pérdida de apetito, coloración amarillenta de la piel y los ojos (ictericia) y dolor abdominal.

El tratamiento de la sobredosis en meer eficaz en se inicia dentro de las 4 uur siguientes a la ingestión del medicamento.

Los pacientes en tratamiento with barbitúricos or los alcohólicos crónicos, pueden ser más susceptibles a la toxicidad de una sobredosis de paracetamol.

In caso de sobredosis or accidental ingestion, acudir inmediatamente a un centro médico of llamar al Servicio de Información Toxicológica (teléfono: 91562 04 20), indicando el medicamento y la cantidad ingerida.

Si olvidó tomar Antidol:

No tome una dosis doble para compensar las dosis olvidadas.

Si tiene cualquier otra duda sobre el uso de este medicamento, pregunte a su medisch of farmacéutico.

4. Mogelijke effecten nadelen

Al igual que todos los medicamentos, Antidol puede originar efectos adversos, aunque no todas las personas los sufran.

Este medicamento puede producir los siguientes efectos adversos:

  • Raros (pueden afectar hasta 1 de cada 1.000 personas): malestar, bajada de tensión (hipotensión) y aumento de los niveles de transaminasas en sangre.
  • Muy raros (pueden afectar hasta 1 de cada 10.000 personas): enfermedades del riñón, orina turbia, dermatitis alérgica (erupción cutánea), ictericia (coloración amarillenta de la piel), alteraciones sanguíneas, neutaemia hipolocia (agranucemia) (bajada de azúcar en sangre). Paracetamol puede dañar el hígado cuando se toma en dosis altas of and tratamientos verlengados. Zie voor de kennisgeving van zeldzame casos de reacciones graves en la piel.

Communicatie met efectos

  • Als u een experimenteel advies wilt geven, een advies wilt geven over een medisch of een agrarisch bedrijf, kunt u ook een aantal mogelijke efecten in de toekomst bekijken. También puede comunicarlos directamente a través del Sistema Español de Farmacovigilancia de medicamentos de Uso Humano: https://www.notificaram.es. Mediante de comunicación de efectos adversos usted puede contribuir a proporcionar más información so la seguridad de este medicamento

5. Conservación de Antidol

Het uitzicht op het uitzicht en de alcantie van de niños. Geen requiere condiciones especiales de conservación.

Geen gebruik van medicamenten van de cadeaupapier en de opslag van de ¿CAD¿. De cadeaukaart en de waarde van de cadeaubon.

Los medicamentos no se deben tirar por los desagües ni a la basura. Deposite los envases y los medicamentos que no necesita and el Punto SIGRE de la farmacia. Een caso van zorg voor een boerderij met een uitgesplitste vorm en zonder medicijnen. De esta forma ayudará en proteger el medio ambiente.

Belangrijke informatie over comentarios

De laatste plaats van de website en de beschikbaarheid van de medische hulpmiddelen en de medische ervaringen en de medische ervaringen, maar ook de medische gegevens, de resultaten van de professionele praktijk. Het is aan te bevelen om een ​​paar uur na het begin van het spel te kiezen en het is mogelijk om een ​​aantal persoonlijke gegevens te ontvangen, of een persoon die een auto-industrie is, of een persoon die niet kan worden herkend. En caso de tener una dolencia of una duda de carácter medico, acude a tu farmacéutico of a tu médico de cabecera.

Los moderadores en reservan de eliminar cualquier comentario que pueda ser ofensivo of que esté relacionado with la compraventa de medicamentos, así como cualquier otro que consideren inapropiado..